Najpopularniejsze pielgrzymki do miejsc w okolicach Krakowa . Lista pielgrzymek do Krakowa i okolic

Najpopularniejsze pielgrzymki do miejsc w okolicach Krakowa . Lista pielgrzymek do Krakowa i okolic

Kraków to nie tylko dawna stolica Polski i miejsce pełne zabytków, ale także cel wielu różnych pielgrzymek. Bo trzeba wiedzieć, że Kraków i okolice mają do zaoferowania dużą ilość sanktuariów, które warto odwiedzić i się w nich pomodlić. Tym bardziej, że na nocleg w hotelu w Krakowie podczas pielgrzymki zawsze możemy liczyć, a baza noclegowa jest na najwyższym poziomie. W artykule, przedstawiamy najpopularniejsze pielgrzymki do miejsc w okolicach Krakowa. Pielgrzymowanie to pewien trud drogi, który pokonujemy, ale też doskonała okazja do poznawania nowych osób i do wspólnej modlitwy.

Pakowanie plecaka na pielgrzymkę. Radzimy, co zapakować w plecak na pielgrzymkę.

Pakowanie plecaka na pielgrzymkę. Radzimy, co zapakować w plecak na pielgrzymkę
Pakowanie plecaka na pielgrzymkę. Radzimy, co zapakować w plecak na pielgrzymkę

Do pielgrzymki do sanktuariów w Krakowie i okolicach należy się odpowiednio przygotować. Kluczowe jest tutaj umiejętne spakowanie plecaka na pielgrzymkę, tak aby nie był on za ciężki, ale jednocześnie tak aby zawierał wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, które mogą się przydać w trakcie pielgrzymki. Musimy pamiętać, że plecak nosimy cały czas, więc naprawdę warto ograniczyć przechowywane w nim rzeczy do absolutnego minimum. Co warto zapakować w plecak na pielgrzymkę? Tak naprawdę powinniśmy posiadać dwa plecaki. Jeden podręczny, który stale będziemy ze sobą nosić i drugi do którego spakujemy pozostałe rzeczy, który będzie przewożony samochodem. Do plecaka podręcznego powinniśmy spakować najpotrzebniejsze rzeczy, czyli: pieniądze, dokumenty, telefon wraz z powerbankiem, wodę, drobne przekąski, różaniec, płaszcz przeciwdeszczowy, krem przeciwsłoneczny, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, plastry na obtarcia i odciski oraz chusteczki nawilżane i tabletki przeciwbólowe. Natomiast do tego przewożonego samochodem powinniśmy zapakować: ubrania i buty na zmianę, konserwy, pieczywo, kosmetyczkę i śpiwór oraz inne rzeczy jeśli uważamy, że ze względu na rodzaj pielgrzymki mogą nam się przydać. Na przykład namiot, jeżeli planujemy jakieś noclegi na polach namiotowych, czy sztućce albo menażki, jeśli sami będziemy przygotowywać posiłki i nie będziemy korzystać z restauracji albo stołówek. Co najważniejsze, czego nie można zapakować do plecaka to dobry humor, ale dobrze jest go ze sobą zabrać. W trakcie pielgrzymowania poznajesz wielu nowych ludzi z którymi możesz porozmawiać, pożartować i wspólnie pośpiewać. Jeżeli masz siły, możesz też zabrać niewielki aparat fotograficzny. Zdjęcia, które nim zrobisz będą doskonałą pamiątką. Choć w dzisiejszych czasach zdjęcia wykonane telefonem są również dobrej jakości.

Pielgrzymki do sanktuariów w Małopolsce. Najpopularniejsze sanktuaria w Krakowie i okolicach.

Pielgrzymki do sanktuariów w Małopolsce. Najpopularniejsze sanktuaria w Krakowie i okolicach
Pielgrzymki do sanktuariów w Małopolsce. Najpopularniejsze sanktuaria w Krakowie i okolicach


Można powiedzieć, że Małopolska to zagłębie sanktuariów, do których organizowane są pielgrzymki z całego świata. W tym rejonie jest ich około 100. Do najpopularniejszych i najchętniej odwiedzanych sanktuariów w Krakowie i okolicach należą:

 • Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie
 • Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie
 • Opactwo benedyktynów w Tyńcu w Krakowie
 • Opactwo cystersów w Mogile w Krakowie
 • Klasztor Kamedułów na Bielanach w Krakowie
 • Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
 • Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu
 • Sanktuarium Świętej Kingi w Starym Sączu
 • Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanym

Wiele z tych kościołów znajduje się na znanych szlakach pątniczych takich jak:

 • Małopolski Szlak Papieski im. Jana Pawła II
 • Szlak Świętego Jakuba Apostoła
 • Szlak Świętego Szymona w Lipnicy Murowanej
 • Szlak Architektury Drewnianej, na którym znajdziemy 136 kościołów katolickich i 49 cerkwi, w tym sanktuaria i kościoły wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Pielgrzymki z Krakowa. Na jaką pielgrzymkę wybrać się z Krakowa.

Pielgrzymki z Krakowa. Na jaką pielgrzymkę wybrać się z Krakowa
Pielgrzymki z Krakowa. Na jaką pielgrzymkę wybrać się z Krakowa

Jeśli planujesz nocleg w hotelu przed pielgrzymką z Krakowa to fantastycznie. Miasto Kraków posiada wiele miejsc noclegowych, więc na pewno znajdziesz coś, co zmieści się w zaplanowanym przez Ciebie na ten cel budżecie. Oprócz standardowych noclegów w hotelach, czy pensjonatach znajdziesz odpoczynek w miejscach dedykowanych pielgrzymom, czyli w Domu Pielgrzyma czy Domu Duszpasterskim. Wspólnie z innymi pątnikami spędzisz czas i wymienisz się doświadczeniami z pokonywanych tras. Z Krakowa można wybrać się na różne pielgrzymki, te bliższe i te dalsze. Często turyści uczestniczą w pielgrzymce do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Są to zazwyczaj pielgrzymki piesze, ale zdarzają się także autokarowe. Organizatorem pielgrzymek są grupy oazowe, parafialne, a także dedykowane pielgrzymom biura turystyczne. Także oferta jest naprawdę szeroka i każdy znajdzie coś dla siebie. Idealnym miejscem do zatrzymania się na noc w Krakowie jest m.in. Best Western Plus Kraków Old Town, który znajduje się w samym centrum miasta – blisko Rynku Głównego.

7 komentarzy

 1. W 1954 r. Suzuki produkowało 6 000 motocykli miesięcznie i oficjalnie zmieniło nazwę na Suzuki Motor Co. Po sukcesie pierwszych motocykli Suzuki stworzyło jeszcze bardziej udany samochód: Suzuki Suzulight 1955. Suzulight sprzedawał z napędem na przednie koła, niezależnym zawieszeniem na cztery koła i układem kierowniczym z zębatką zębatą, które nie były powszechne w samochodach aż do trzech dekad później.

  W latach 2009-2015 Volkswagen posiadał 19,9% udziałów niekontrolujących w Suzuki. Międzynarodowy trybunał arbitrażowy nakazał Volkswagenowi sprzedaż udziałów Suzuki. Suzuki zapłaciło 3,8 mld USD, aby sfinalizować skup akcji własnych we wrześniu 2015 r.

 2. Kolejną fundamentalną kwestią jest odpowiednie przyłączenie odpływu brodzika do sieci kanalizacyjnej istniejącej w łazience. Tutaj z kolei decydujące znaczenie ma odpowiedni dobór syfonu do danego modelu brodzika i sytuacji, jaka istnieje w danej łazience. Choć zazwyczaj producenci brodzików dołączają do nich zestaw syfonowy, to w praktyce okazuje się, że nie zawsze da się go wykorzystać w konkretnej sytuacji.

 3. Fantastycznym sposobem na zwiedzanie Sanktuariów jest dojazd do jednego, wybranego punktu w Krakowie, a następnie dojeżdżanie do tych wyjątkowych miejsc. Warto wybrać wyjątkowy hotel. Druga ważna kwestia to towarzystwo ludzi, z którymi zwiedzamy. Warto skorzystać z listy Sanktuariów!

 4. Zastanawiasz się nad inwestycją swoich środków. Nieruchomości są zawsze dobrym rozwiązaniem – na tym nie stracisz. Inne rozwiązania techniczne, takie chociażby jak farmy wiatrowe, fotowoltaika – to przyszłość dla nas wszystkich. Warto myśleć przyszłościowo o sobie, swojej rodzinie i naszym środowisku.

 5. Jeszcze chwilka i znów będą wakacje! W takim razie trzeba będzie wybrać cel podróży oraz wybrać odpowiedni hotel. Jednak rynek daje tak ogromne możliwości, że nie zawsze potrafimy znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. W takim razie gdzie szukać I co wybrać? Rozważymy w tym artykule jakie propozycje dają hotele Best Western.

 6. Obecnie manufaktury są często traktowane jako przeżytek. Cieszyły się chwałą w czasach kapitalizmu, kiedy to praca ręczna była bardzo chętnie przyjmowana. Jednak czy w dzisiejszych czasach możemy jeszcze powiedzieć, że stanowią jakąś wartość? Oczywiście, że tak. Z tego artykuły dowiemy się dlaczego i jakie manufaktury możemy podziwiać w Polsc

 7. W dzisiejszych czasach stres jest nieodłącznym elementem naszego życia, jednak są sytuacje, w których przybiera ogromnie nieprzyjemną formę i efektem jest drżenie rąk. Zapewne to irytuje nas w codziennym życiu oraz utrudnia wykonywanie pewnych czynności, w takim razie jak sobie radzić z drżeniem rąk, czym są jakieś sposoby?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code