Kiedy hotel może odmówić przyjęcia rzeczy do depozytu? Popularne przypadki odmowy przyjęcia depozytu przez hotel.

Kiedy hotel może odmówić przyjęcia rzeczy do depozytu? Popularne przypadki odmowy przyjęcia depozytu przez hotel.

Odmowa hotelu z powodu  braku odpowiednich warunków do przechowywania depozytu
Odmowa hotelu z powodu  braku odpowiednich warunków do przechowywania depozytu

Wiele osób zastanawia się, kiedy hotel może odmówić przyjęcia rzeczy do depozytu. Jest to szczególnie ważne dla osób, które podróżują z cennym dla nich mieniem. Oczywistym jest, że oczekujemy, że wszystko to, co pozostawimy w hotelu będzie odpowiednio zabezpieczone. Nie spędzamy w obiekcie całej doby, więc pozostawienie ważnych dla nas rzeczy często wiąże się ze stresem. Chyba każdy słyszał historie o skradzionej biżuterii, sprzęcie fotograficznym, czy też pieniądzach. Poniżej lista przypadków odmowy przyjęcia depozytu przez hotel.

Odmowa hotelu w przypadku zbyt dużej wartości depozytu.

Odmowa hotelu w przypadku zbyt dużej wartości depozytu.
Odmowa hotelu w przypadku zbyt dużej wartości depozytu.

Przechowywanie drogocennych dla nas rzeczy w depozycie hotelowym odbywa się na podstawie specjalnej umowy. Jest ona zawierana pomiędzy hotelem, a klientem, który korzysta z opcji przechowywania. Najczęściej jest to usługa bezpłatna. Warto jednak mieć świadomość, że hotel nie ma obowiązku przechowywać naszych rzeczy, jeśli mają one zbyt dużą wartość w stosunku do klasy obiektu. Wynika głównie to z faktu, że hotel o niskim standardzie nie może zagwarantować odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla przechowywanych rzeczy. W takich sytuacjach, trzeba liczyć się z odmową hotelu w przypadku zbyt dużej wartości depozytu. Jest to dość zrozumiałe – to hotel bierze na siebie odpowiedzialność za pozostawione mienie, Zbyt duża jego wartość może być niebezpieczna dla obiektu niskiej klasy. W innym przypadku hotel ma obowiązek przyjęcia rzeczy do depozytu Według art. 849 § 3: „Utrzymujący zarobkowo hotel lub podobny zakład jest obowiązany przyjąć na przechowanie pieniądze, papiery wartościowe i cenne przedmioty, w szczególności kosztowności i przedmioty mające wartość naukową lub artystyczną.”.

Odmowa hotelu z powodu  braku odpowiednich warunków do przechowywania depozytu.

Odmowa hotelu z powodu  braku odpowiednich warunków do przechowywania depozytu
Odmowa hotelu z powodu  braku odpowiednich warunków do przechowywania depozytu

Może zdarzyć się tak, że hotel nie posiada wystarczającej ilości miejsca na to, aby przechować rzeczy o sporej wielkości. Z oczywistych względów nie może więc umieścić ich w depozycie, gdyż nie byłyby one wystarczająco chronione. W takim przypadku, należy liczyć się z odmową hotelu z powodu braku odpowiednich warunków do przechowywania depozytu. Często dotyczy to np. drogiego sprzętu fotograficznego, który składa się z całego szeregu akcesoriów. Przed planowanym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z zasadami panującymi w danym obiekcie hotelowych. Dobrze dowiedzieć się, jak w danym miejscu wygląda przechowywanie mienia w depozycie.

7 komentarzy

  1. Kiedy zatrzymaliśmy się podczas krótkiego urlopu w hotelu mogłam skorzystać z depozytu – miałam drogi sprzęt fotograficzny. W tym samym czasie budowaliśmy nasz nowy dom. Pomyślałam, że warto mieć w domu ukryty sejf lub miejsce, w którym ukryje drogocenne rzeczy. Taka inspiracja…

  2. Innym, ważnym elementem jest materiał wypełniający drzwi. Najczęściej stosowane jest szkło lub kruche tworzywo sztuczne. Rzadziej szkło akrylowe. Nie trzeba zbyt wiele się zastanawiać, żeby dojść do wniosku, że szklane drzwi będą najsolidniejszym rozwiązaniem, ale również najdroższym.

  3. Wybór odpowiedniego hotelu staje się dla nas nie lada wyzwaniem. Mimo to, że jest taka konkurencja to znalezienie miejsca przytulnego, czystego, z miłą obsługa staje się wyzwaniem. Wielkie hotele są jak korporacja. A my nie chcemy tak się czuć jakbyśmy w niej uczestniczyli…

  4. Dla wielu osób kwestia przechowywania wartościowych rzeczy jest kluczowa. Nie zastanawiamy się czy takie miejsce jest wydzielone w hotelu. Goście przyjmują z góry, że mogą bezpiecznie przechować swoje „skarby”. Warto wybierając się w podróż sprawdzić możliwości w hotelu, który wybraliśmy.

  5. W dzisiejszych czasach, kiedy jest już wszystko na wyciągnięcie ręki występuje ryzyko dokonania wyboru gorszego miejsca na wypoczynek. Warto przemyśleć temat i wybrać takie miejsce, które całkowicie będzie odpowiadało naszym wymaganiom. Na szczęście ofert nie brakuje – najważniejsze są chęci!!!

  6. Konsola szybko się przegrzewa Twoja konsola do gier przegrzewa się znacznie szybciej niż kiedyś? Przy dotknięciu jest bardzo gorąca? Zauważasz, że wentylatory zaczynają pracować szybciej od razu po jej uruchomieniu?

  7. Relaks i odprężenie to atrybuty kąpieli, którą zażywać może każdy posiadacz wanny. Czy jednak można przypisać wygodę do każdej kąpieli, w dowolnej wannie? Z całą pewnością nie. Właśnie dlatego warto wybrać taki rodzaj wanny, która dawałaby użytkownikom maksimum przyjemności oraz komfortu. Jak wobec tego założenia wypadają wanny narożne, szczególnie te w niestandardowych kształtach?

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code