Jurata. miejsca w juracie, ktore należy odwiedzić.

Wypoczynek nad morzem bałtyckim. miejsca w juracie, które należy odwiedzić.

Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim to dla wielu najlepsza forma spędzania wakacji. Jednym z magicznych miejscowości wybrzeża Bałtyku jest Jurata. Podpowiadamy, które miejsca w Juracie należy obowiązkowo odwiedzić podczas wakacyjnego wypoczynku.

Miejsca, które warto zobaczyć w Juracie. Przedstawiamy listę najważniejszych miejsca do odwiedzenia w tym mieście.

Miejsca, które warto zobaczyć w Juracie. Przedstawiamy listę najważniejszych miejsca do odwiedzenia w tym mieście.
Miejsca, które warto zobaczyć w Juracie. Przedstawiamy listę najważniejszych miejsca do odwiedzenia w tym mieście.

Jurata to urokliwa miejscowość, znajdująca się na Półwyspie Helskim, jest doskonałym celem urlopowym, bo posiada wiele atrakcji: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Oto lista najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Juracie:

  • Pomnik i fontanna Juraty (bogini morskiej, legendarnej córki boga mórz), autorstwa rzeźbiarza S. Szwechowicza. Fontannę znaleźć można w centrum Juraty, na skwerku, zaraz przy wyjściu na molo. Pomnik bogini od której pochodzi nazwa miejscowości, związany jest z legendą o roztrzaskanym bursztynowym pałacu, którego resztki do dziś można odnaleźć na nadbałtyckiej plaży.
  • Drewniane molo – ma 320 metrów długości i stanowi przedłużenie ulicy Międzymorze czyli miejscowego deptaku). Molo znajduje się od strony Zatoki Puckiej i posiada długą, poprzeczną część, z której można wygodnie podziwiać widoki.
  • Brukowany deptak – o długości 600m. Przecina on w poprzek cały półwysep, a także aleję Wojska Polskiego, ulicę Ratibora i Mestwina. Można tam znaleźć kawiarnie i liczne sklepiki, także z rękodziełem.
  • Park linowy – znajduje się na ulicy Wojska Polskiego i jest doskonałym miejscem zabaw dla dzieci i dorosłych.

Odpoczynek w Juracie. Relaks z rodziną nad Morzem Bałtyckim.

Odpoczynek w Juracie. Relaks z rodziną nad Morzem Bałtyckim.   
Odpoczynek w Juracie. Relaks z rodziną nad Morzem Bałtyckim.

Jurata to doskonałe miejsce do całodziennych spacerów, zwiedzania, morskich kąpieli, opalania się na piaszczystych plażach i relaksu z całą rodziną. Jednak, aby nadmorski wypoczynek mógł być naprawdę komfortowy, bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego noclegu, z różnorodnymi udogodnieniami dla gości. Właśnie takim miejscem jest Best Western Hotel w Juracie (oddalony zaledwie o 350 metrów od plaży). Hotel ten jest nowoczesny, ma wiele miejsc noclegowych, ale też basen, jacuzzi, gabinet kosmetyczny i siłownię. Na miejscu można też zjeść smaczne posiłki. Warto z niego skorzystać, bo po całym dniu zwiedzania zapewni on wspaniały odpoczynek, ale może także stać się świetnym miejscem na całodniowe aktywności.

Hotel w Juracie. Najlepszy odpoczynek nad morzem w Best Western.

Hotel w Juracie. Najlepszy odpoczynek nad morzem w Best Western.
Hotel w Juracie. Najlepszy odpoczynek nad morzem w Best Western.

Gdzie warto zatrzymać się w tej malowniczej okolicy? Sprawdzoną siecią hoteli jest dla mnie Best Western gwarantujący najlepszy odpoczynek nad morzem. Jeśli chodzi o hotel Jurata to zawsze tam się zatrzymuję.

7 komentarzy

  1. Pamietętam jak przed mistrzostwami świata w Rosji polska reprezentacja w piłce nożnej korzystała z jednego hoelu w juracie. Czy o tym właście tutaj jest mowa? Podobno było epicko 🙂

  2. Tak się składa, że zamiast kolejnych prezentów na Dzień Dziecka, które cieszą tylko na chwilkę zabieram rodzinę do Juraty. Polecam każdemu ten sposób wspólnego spędzenia czasu – pozostaną wspomnienia:)

  3. Jeśli nie byłeś jeszcze w Juracie podpowiem Ci, że koniecznie trzeba się do tego miejsca wybrać. Miejsce wyjątkowe – plaże szerokie i to nasze polskie morze! W takim miejscu można zebrać swoje myśli i uzbroić się w całe pokłady energii:)

  4. Myślisz o ciekawej pewnej przygód wycieczce, które również zasili twoje potrzeby intelektualne i pozwoli ci poznać coś nowego. Jedna trudno jest ci znaleźć jakiś dobry pomysł. W takim razie przedstawimy wam coś ciekawe, a mianowicie Kopalnię Soli Bochnia, możemy zobaczyć ją z bliska i zastanowić się co ciekawego w sobie skrywa.

  5. Mała łazienka zwykle wymusza wybór rozwiązania, które zwykle krąży wokół pytania: wanna, czy prysznic. Jeśli dodatkowo ma być to funkcjonalna i najlepiej tania łazienka, wybór ten staje się naprawdę trudny. Jednak dylemat wanna, czy prysznic można rozwiązać naprawdę bardzo prosto. A w dodatku znaleźć rozwiązanie, które usatysfakcjonuje zarówno miłośników długich i przyjemnych kąpieli, jak i szybkich i orzeźwiających pryszniców. W jaki sposób? Z wanny zrobić prysznic. To proste i skuteczne rozwiązanie, które można zobaczyć pod tym linkiem https://tanialazienka.com/parawany-nawannowe.html Mowa oczywiście o zamontowaniu parawanu na wannę, który skutecznie połączy jedną i drugą opcję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code