Kiedy sensowne jest wynajęcie samochodu od Zipcar'a 2022

Kiedy sensowne jest wynajęcie samochodu od Zipcar’a

Tak jak Airbnb nie zabił hoteli, tak samo Zipcar nie zgniecie największych firm wynajmujących samochody. Ale czy korzystanie z tej usługi car-sharing w stosunku do tradycyjnej wypożyczalni samochodów ma kiedykolwiek sens? Czasami. Zipcar został stworzony z myślą o mieszkańcach miast, którzy nie mają samochodów. Jego model sprawdza się najlepiej w krótkich podróżach, trwających godzinę lub dwie, ale nie wtedy, gdy potrzebujesz samochodu na co najmniej jeden dzień i pokonasz w sumie ponad 180 mil.

Gdzie jest dostępny Zipcar?

Zipcar działa w ponad 500 miastach na całym świecie. Brzmi to jak wiele, ale wiele rynków to przedmieścia głównych obszarów metra. Zipcar wymienia 54 miasta obsługiwane w Kalifornii, ale to tylko około 10 różnych obszarów metra. Pięć z siedmiu miast wymienionych w Illinois jest częścią większego obszaru Chicago. Zipcar działa obecnie w setkach kampusów college’ów w USA i Kanadzie, a także poza nimi. Dzięki niskiemu minimalnemu wiekowi wynajmu (18 lat), Zipcar jest solidnym wyborem dla studentów, którzy muszą załatwić sprawę poza kampusem lub wybrać się na jednodniową wycieczkę. Podczas gdy kilka małych, wiejskich miasteczek jest obsługiwanych przez Zipcar (takich jak Suwanee, Tenn., pop. 2,311), Zipcar obsługuje głównie większe obszary miejskie i tętniące życiem miasta uniwersyteckie, a w mniej zaludnionych rejonach nie znajdziesz wiele z obecności Zipcar. Jest to zgodne z podstawową misją Zipcar, która naprawdę stanowi alternatywę dla posiadania samochodu w miejscach, gdzie styl życia bez samochodu jest praktyczny.

Podczas gdy Zipcar jest obecnie obecny na niektórych lotniskach (dzięki zakupowi kilka lat temu przez Avis Budget Group), większość Zipcarów mieszka w wydzielonych miejscach na ulicach miasta, jak również na parkingach i garażach rozsianych po całym mieście. W niektórych miastach, w porównaniu z kilkoma tradycyjnymi biurami wynajmu samochodów, które obsługują całe miasto, miejsce na Zipcarze znajduje się co kilka przecznic. Innymi słowy, Zipcar nie jest lepszą opcją niż tradycyjna wypożyczalnia samochodów, jeśli lecisz do Louisville lub Sioux Falls. Ale zatrzymując się w San Francisco? Mieszkasz w Chicago Loop? Zipcar może ci się udać.

Jak wyglądają stawki Zipcar w porównaniu z tradycyjnymi wypożyczalniami samochodów

Aby zapisać się do Zipcar, musisz mieć 21 lat lub 18 i więcej, jeśli jesteś studentem. Potrzebne jest również ważne prawo jazdy oraz karta debetowa lub kredytowa. Opłata za złożenie wniosku wynosi 25 dolarów plus miesięczne członkostwo w wysokości 7 dolarów. Same stawki za wynajem zaczynają się od 9,50 dolarów za godzinę, ale jeśli chcesz zatrzymać go na dłuższy okres, jak w przypadku zwykłego wynajmu samochodu, dzienna stawka zaczyna się od 77 dolarów. Nawet jeśli obejmuje to gaz, ubezpieczenie i do 180 mil jazdy dziennie, nie jest to zazwyczaj konkurencyjne w stosunku do tradycyjnych stawek za wynajem samochodu, zwłaszcza jeśli pozwolisz, aby AutoSlash pomógł Ci znaleźć zniżki.

Na przykład, regularny wynajem na lotnisku LAX na najbliższy weekend kosztuje około 25 dolarów dziennie w sprzedaży detalicznej, a AutoSlash kosztuje zaledwie 18 dolarów dziennie. Nawet po pełnej kolizji i pokrycia odpowiedzialności (około 25 dolarów) i 5 galonów gazu (kolejne 20 dolarów), to nadal wychodzi pod Zipcar 74 dolarów stawki dziennej. A jeśli nie potrzebujesz takiej ochrony ubezpieczeniowej, oferta wartości Zipcar’a wygląda jeszcze gorzej. Nawet jeśli stawka za wynajem wynosi 50 dolarów za dzień, pięć dni w tradycyjnym wypożyczalniach samochodów zaoszczędzi 100 dolarów w stosunku do Zipcar’a.

Planujesz podróż drogową? Ostrożnie – Zipcar zakręca kilometry, a opłata za przejazd wynosi 55 centów za milę. Model Zipcar’a najlepiej sprawdza się w krótkich, godzinnych lub dwugodzinnych podróżach, gdzie nie ma sensu płacić około 35 dolarów za samochód tylko po to, aby załatwić sprawy. Za mniej niż 10 dolarów na godzinę (i bez kłopotu z gazem), Zipcar jest lepszym wyborem na szybką wycieczkę – i nawet porównuje się korzystnie do Uber i Lyft. Wystarczy uważać na kary za późny powrót, które zaczynają się od 50 dolarów za 30 minut.

Jak zdobyć Zipcar

Proces rezerwacji Zipcar jest zdecydowanie szybszy i łatwiejszy niż w przypadku rezerwacji w tradycyjnej wypożyczalni. Po zapisaniu się do programu wystarczy kilka kranów, aby zlokalizować najbliższy dostępny pojazd i wybrać czas odbioru i zwrotu. Wtedy wszystko jest gotowe – nie musisz przeglądać kilku stron drobnego druku i wprowadzać wszystkich danych kontaktowych.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby odebrać samochód, to smartfon lub kieszonkowa karta zbliżeniowa typu „Zipcard” z obsługą technologii RFID. Wystarczy stuknąć w telefon lub Zipcard na czytniku w samochodzie, aby odblokować drzwi; kluczyk jest już w samochodzie (należy szybko sprawdzić samochód pod kątem uszkodzeń; jeśli zauważysz jakieś, możesz załadować zdjęcie z aplikacji). Wynajmujący na pewno mogą nauczyć się czegoś lub dwóch od Zipcar-czekając w kolejce w wypożyczalni i znosząc trudną sprzedaż za ubezpieczenie jest dragiem.

Werdykt: Zipcar kontra tradycyjny wynajem samochodów

Podczas gdy Zipcar jest naprawdę przeznaczony dla mieszkańca miasta, który chce uniknąć kłopotów i wydatków związanych z posiadaniem samochodu, w niektórych przypadkach Zipcar może pracować dla podróżnych. Wlatujesz i potrzebujesz wynająć samochód na tydzień? AutoSlash pomoże Ci znaleźć zniżki na normalny, codzienny wynajem. To samo dotyczy ładowania dzieci w wypożyczalni Camry na wakacyjną wycieczkę drogową do babci. Ale jeśli zatrzymujesz się w hotelu w centrum miasta w jednym z marketów Zipcar i potrzebujesz samochodu na godzinę lub dwie, aby zjeść obiad z klientem? Zipcar może mieć sens. Jest jeszcze jeden czas, aby rozważyć Zipcar na codzienny wynajem. Jeśli tradycyjne stawki za wynajem są niebotycznie wysokie, stawka dzienna Zipcar’a wynosi 77 dolarów – pod warunkiem, że nie jedziesz więcej niż 180 mil. Wymagane jest jednak nieco zaawansowane planowanie, ponieważ trzeba będzie wypełnić wniosek i poczekać na jego zatwierdzenie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code