Jak spakować plecak turystyczny? PAKOWANIE SIĘ NA WAKACJE.

Jak spakować plecak turystyczny? PAKOWANIE SIĘ NA WAKACJE.

Wszelkie piesze wycieczki pokonujemy zwykle z plecakiem na plecach. Plecak to miejsce, gdzie musimy pomieścić cały niezbędny ekwipunek. Oczywistym jest, że to co będzie się w nim znajdować zależy w dużym stopniu od tego, jak długo będziemy znajdować się w trasie. Nie bez znaczenia jest również cel podróży. Poniżej przedstawiono praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak spakować plecak turystyczny i jak spakować się na wakacje.

Pakowanie plecaka turystycznego wg listy. Przygotuj listę niezbędnych rzeczy do spakowania w podróż.

Pakowanie plecaka turystycznego wg listy. Przygotuj listę niezbędnych rzeczy do spakowania w podróż.
Pakowanie plecaka turystycznego wg listy. Przygotuj listę niezbędnych rzeczy do spakowania w podróż.

Pakowanie plecaka turystycznego to nie lada wyzwanie. Z pewnością nie powinniśmy tego odkładać na ostatnią chwilę, gdyż istnieje duże ryzyko, że zapomnimy spakować najważniejszych akcesoriów. To, jak będzie wyglądała lista niezbędnych rzeczy do spakowania w podróż zależy w dużej mierze od charakteru naszej wyprawy oraz indywidualnych potrzeb. Inne wyposażenie potrzebne jest na weekend na campingu, a inne na tygodniową wędrówkę po górskim szlaku. Bardzo ważne jest to, aby nie brać ze sobą zbędnych produktów. Powinniśmy ograniczyć ilość rzeczy do absolutnego minimum. Im większy ciężar, tym mniejszy komfort. Dobrze spakowany plecak to taki, który nie jest zbyt ciężki – jego masa całkowita nie powinna przekraczać 20-30% masy ciała. Ciężar naszego bagażu powinien być również równomiernie rozłożony. Najcięższe przedmioty powinny znajdować się w okolicach naszego odcinka lędźwiowego – w ten sposób będą one wpierać się na biodrach. Śpiwór oraz inne rzadko używane przedmioty należy umieścić na samym dnie plecaka.

Wykorzystaj całe miejsce w plecaku. Gdzie zapakować małe akcesoria i urządzenia, które warto mieć pod ręką?

Wykorzystaj całe miejsce w plecaku. Gdzie zapakować małe akcesoria i urządzenia, które warto mieć pod ręką
Wykorzystaj całe miejsce w plecaku. Gdzie zapakować małe akcesoria i urządzenia, które warto mieć pod ręką

Chyba każdy plecak turystyczny posiada sporą ilość niewielkich kieszonek. Warto w nich umieścić wszystkie małe akcesoria i urządzenia, które warto mieć pod ręką podczas podróży. Mowa tutaj o m.in. telefonie, aparacie fotograficznym, scyzoryku, okularach przeciwsłonecznych, pieniądzach, dokumentach, czy też kosmetykach. Nie możemy również zapomnieć o jedzeniu oraz piciu. Ono również powinno być łatwo i szybko dostępne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby prowiant nie miał kontaktu np. z produktami chemicznymi. Jedzenie powinno być odpowiednio zabezpieczone – najlepiej umieścić je w specjalnych plastikowych pojemnikach.

7 komentarzy

  1. Do plecaka proponuje też zakupić kosmetyki w minimalistycznym wydaniu – mało ważą i wystarczą na długo. Nie potrzebujemy brać całej ciężkich kosmetyków. Uwielbiam podróżować z plecakiem:)

  2. Książka do plecaka obowiązkowa – waży odrobinę, ale i tak warto. Ja osobiście nie wyobrażam sobie urlopu bez książki, nawet jeśli jest to chodzenie po górach. Lektura obowiązkowa!!!

  3. Najczęstszym wyborem jest akryl, trudno się temu dziwić, zaletą jest m.in. cena. Taka tania wanna wolnostojąca ma jednak wiele zalet. Akryl jest ciepły, przyjemny w dotyku, tłumi hałas, a ciepła temperatura wody utrzymuje się w nich dłużej.

  4. Myśl o najbliższej podróży wywołuje w nas pozytywne uczucia. Aby tak było również podczas wyprawy warto przygotować się kompleksowo. Najważniejsze zabezpieczenie jedzenia, no i dobry humor. A podróż będzie na pewno udana!

  5. W każdej sytuacji chcesz wyglądać elegancko, ponieważ wymaga tego od ciebie praca lub styl życia. W każdym momencie musisz być gotowy na spotkanie się z ważnym osobami, w związku z tym musisz zadbać o swój perfekcyjny wygląd. Ważne również jest to, by twoja koszula była w odpowiednim stanie. W takim razie, jak złożyć koszulę, żeby się nie pogniotła, kiedy wyjeżdżasz w delegację bądź jesteś zmuszony do przebrania się.

  6. Opierając się na opiniach dekoratorów wnętrz oraz patrząc na wyniki sprzedażowe producentów armatury, prostokątna wanna akrylowa to najczęściej wybierana wanna do łazienki. Skąd bierze się popularność tego typu rozwiązań, a także które atrybuty wanny sprawiają, iż to właśnie ona najczęściej gości w naszych łazienkach, postara się wyjaśnić ten artykuł. Jedno jest pewne – jeśli do wanien tego typu przekonało się tak dużo osób, to musi oznaczać to tylko jedno – są one naprawdę świetnym wyborem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code