Czy można wynająć samochód z kartą debetową? 2022

Czy można wynająć samochód z kartą debetową?

Chcesz wypożyczyć samochód z kartą debetową? Zobacz, które wypożyczalnie pozwalają na wynajem samochodu bez karty kredytowej i zastosuj się do specjalnych warunków. Jeśli chcesz wynająć samochód lub wynajmowałeś go w przeszłości, wiesz już, że większość wypożyczalni wymaga karty kredytowej na nazwisko najemcy w momencie odbioru. Jednak nie każdy ma kartę kredytową na swoje nazwisko. Co można zrobić, jeśli tak jest w Twoim przypadku?

Czy można wypożyczyć samochód z kartą debetową?

Krótka odpowiedź: tak. Chociaż nie zawsze jest to tak proste jak wynajęcie samochodu kartą kredytową, używanie karty debetowej jest dozwolone przez większość dużych wypożyczalni samochodów.

Wypożyczalnia samochodów z kartą debetową – dodatkowe wymagania

Należy pamiętać, że przy wynajmie samochodu z kartą debetową dozwolone są pewne warunki, które mogą mieć zastosowanie. Wypożyczalnia samochodów może wymagać jednego lub więcej dokumentów oprócz zwykłych wymagań dotyczących wynajmu samochodu, np:

 • Rachunki za media (np. za wodę lub gaz, jeden lub więcej)
 • Dowód ubezpieczenia (ponieważ karty kredytowe zwykle zapewniają własne ubezpieczenie, a karty debetowe nie)
 • Referencje osobiste (dane kontaktowe jednej lub więcej osób w celu weryfikacji danych osobowych, takie jak nazwisko i adres)
 • Bilet powrotny z miejsca wylotu
 • Dodatkowa identyfikacja oprócz prawa jazdy (np. ważny paszport amerykański)
 • Najnowszy odcinek wypłaty

Poza tym, wypożyczalnia może również przeprowadzać kontrolę kredytową i akceptować tylko karty debetowe z określonych sieci kart kredytowych, takich jak VISA, MasterCard lub innych.

Dlaczego wynajem samochodu z kartą debetową jest trudniejszy?

Powyższa lista dodatkowych wymagań jest dość przerażająca, prawda? Ale dlaczego firmy wynajmujące samochody utrudniają wynajem z kartą debetową zamiast kredytową? Zasadniczo, kiedy wypożyczalnie wynajmują samochody kartą debetową, podejmują większe ryzyko. Dzięki informacjom o karcie kredytowej wypożyczalnia może pobierać opłaty za dodatkowe opłaty, takie jak bilety parkingowe, mandaty i drobne zadrapania, nawet gdy kierowca nie jest obecny. Nie jest to jednak możliwe w przypadku karty debetowej, ponieważ do dokonania jakichkolwiek opłat wymagany jest numer PIN. Oznacza to, że jeśli na przykład wypożyczalnia otrzyma bilet parkingowy po oddaniu samochodu, znacznie trudniej jest obciążyć go od Państwa, ponieważ nie mogą oni po prostu użyć danych karty kredytowej. Należy pamiętać, że karta kredytowa służy nie tylko do płacenia za wynajęty samochód, ale również do zabezpieczenia kredytu, znanego również jako kaucja. Wypożyczalnia może i tak poprosić o kaucję, ale przy obciążeniu rachunku bankowego pieniądze nie będą dostępne na przykład na pokrycie kosztów podróży. Jest to ważna rzecz, o której należy pamiętać.

Co jest lepsze: wynajem samochodu kartą kredytową czy debetową?

Generalnie rzecz biorąc, jeśli posiadasz kartę kredytową, to idź z kredytem. Korzystanie z karty debetowej może być łatwiejsze dla niektórych osób, ale ponieważ musisz dostarczyć więcej dokumentów i danych osobowych, wydaje się, że korzystanie z karty debetowej nie jest przecież dobrym rozwiązaniem. Jeśli nadal czujesz, że karta debetowa jest dla Ciebie najlepszą opcją, sprawdź poniższą listę, aby zobaczyć, jakie dodatkowe dokumenty są wymagane przez niektóre z najpopularniejszych wypożyczalni w USA.

Firmy wynajmujące samochody, które akceptują karty debetowe

 1. Przedsiębiorstwo – Karty debetowe są akceptowane w USA, Puerto Rico i Kanadzie (tylko lokalizacje nie będące lotniskami). Istnieją różne warunki płatności kartą debetową w zależności od kraju i lokalizacji. Poniżej znajduje się lista wymogów dotyczących płatności kartami debetowymi w USA.

Lokalizacja odbioru z lotniska

 • Dowód odlotu z miejsca wylotu
 • Karta debetowa musi mieć wystarczającą ilość środków na pokrycie kosztów wynajmu i kaucji.

Miejsce odbioru spoza portu lotniczego

 • Dowód zwrotu z miejsca porzucenia wynajmu
 • Karta debetowa musi mieć wystarczającą ilość środków na pokrycie kosztów wynajmu i kaucji.
 • Dowód ubezpieczenia (można również kupić bezpośrednio w przedsiębiorstwie)
 • Dwa bieżące rachunki za media (kabel, woda, gaz itp.)
 • Dwie referencje osobiste
 • Najnowszy subkontrola wypłaty
 1. Dolar – W 2019 roku Dolar zmienił swoją politykę w zakresie kart debetowych, aby ułatwić klientom dokonywanie płatności debetowych. Zgodnie z tą nową polityką, jeśli dokonasz rezerwacji z wyprzedzeniem (ponad 24 godziny), będziesz musiał jedynie okazać kartę debetową i prawo jazdy.

Rezerwacja z ponad 24-godzinnym wyprzedzeniem (więcej niż 24 godziny)

 • Karta debetowa
 • Prawo jazdy

Zarezerwowane z mniej niż 24-godzinnym wyprzedzeniem

 • Pozycje wymienione powyżej oraz
 • Dodatkowa forma identyfikacji
 • Dowód zwrotu z miejsca porzucenia wynajmu
 1. Alamo – Alamo akceptuje karty debetowe w USA i tego wymaga:
 • Karta debetowa musi mieć logo VISA, Mastercard lub Discover
 • Dowód, że wylądowałeś w miejscu wynajmu
 • Dowód zwrotu z miejsca porzucenia wynajmu

Jeśli nie wysiadasz z samochodu w wypożyczalni, karty debetowe są akceptowane tylko przy zwrocie samochodu jako forma płatności, ale karta kredytowa i tak musi być okazana przy odbiorze.

 1. Avis – Avis wymaga, aby najemcy mieli 25 lat, aby akceptować karty debetowe. Niektóre kategorie wynajmu samochodów (np. modele premium) nie są dostępne, jeśli płacisz kartą debetową. Dodatkowo karta debetowa musi mieć logo VISA lub Mastercard i może być konieczna kontrola kredytowa.
 2. Budget – Nie wszystkie lokalizacje akceptują karty debetowe w momencie odbioru, więc Budget radzi, abyś sprawdził z wyprzedzeniem bezpośrednio w miejscu wynajmu, które planujesz odebrać. Wymagania są następujące:
 • Karta debetowa musi mieć wystarczającą ilość środków na pokrycie kosztów wynajmu i kaucji.
 • Najemca musi mieć 25 lat
 • W przypadku lokalizacji na lotnisku: dowód na lot powrotny
 1. Sixt – Karty debetowe są akceptowane w niektórych wypożyczalniach. Istnieją różne warunki dla różnych miejsc odbioru w zależności od statusu klienta (klient lokalny, nie lokalny i międzynarodowy).

Klienci lokalni

 • Miejsce odbioru z lotniska: nie wolno używać karty debetowej
 • Miejsce odbioru spoza lotniska: dozwolone użycie karty debetowej, ale z ograniczeniami co do kategorii samochodu. Klient musi przedstawić oryginalny i aktualny rachunek za media z nazwiskiem i adresem odpowiadającym tym, które znajdują się na prawie jazdy.

Klienci nielokalni i międzynarodowi

Może używać karty debetowej, ale z ograniczeniami co do kategorii samochodu. Musi przedstawić dowód zwrotu (musi się pokrywać z datą i miejscem odbioru).
Należy pamiętać, że ograniczenia dotyczące wynajmu samochodów stosowane w odniesieniu do klientów nielokalnych i międzynarodowych są różne. Klienci międzynarodowi mogą wypożyczyć dowolną kategorię samochodu z wyjątkiem samochodów specjalnych. Klienci nielokalni są bardziej ograniczeni, ponieważ nie będą mogli wynajmować samochodów z kategorii premium, luksusowych i innych.

 1. Krajowy

Karty debetowe są akceptowane tak długo, jak długo je masz:

 • Dowód, że wylądowałeś w miejscu wynajmu
 • Dowód zwrotu z miejsca porzucenia wynajmu

Jeśli nie jesteś w stanie przedstawić tych dokumentów, karty debetowe są akceptowane tylko przy zwrocie jako forma płatności.

 1. Hertz – Hertz nie akceptuje kart debetowych w momencie odbioru, więc będziesz musiał przedstawić kartę kredytową (American Express, Visa, Mastercard, Diner’s Club) lub Twoją kartę Hertz Charge i tak dla depozytu zabezpieczającego.

Karty debetowe mogą być jednak użyte do zapłaty po opuszczeniu wynajmowanego samochodu.

Pamiętaj, aby sprawdzić dane dotyczące płatności i kaucji z góry! Dodatkową wskazówką jest fakt, że nie wszystkie wypożyczalnie mogą przyjmować płatności kartami debetowymi lub przestrzegać tych samych zasad. Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie bezpośrednio w wypożyczalni samochodów, czy oprócz omówionych powyżej warunków istnieją w niej jakieś specjalne warunki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code