Jurata - które miejsca należy odwiedzić? 2019

Jurata – które miejsca należy odwiedzić?

Polskie wybrzeże Morza Bałtyckiego jest miejscem, które ma do zaoferowania naprawdę wiele pięknych i ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Jurata

Co warto zobaczyć w Juracie?

Ta urokliwa miejscowość, znajdująca się na Półwyspie Helskim, jest doskonałym celem urlopowym, bo posiada wiele atrakcji: zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Będąc tam można odwiedzić miejsca takie jak:
Pomnik i fontanna Juraty (bogini morskiej, legendarnej córki boga mórz), autorstwa rzeźbiarza S. Szwechowicza. Fontannę znaleźć można w centrum Juraty, na skwerku, zaraz przy wyjściu na molo. Pomnik bogini od której pochodzi nazwa miejscowości, związany jest z legendą o roztrzaskanym bursztynowym pałacu, którego resztki do dziś można odnaleźć na nadbałtyckiej plaży.
Drewniane molo – ma 320 metrów długości i stanowi przedłużenie ulicy Międzymorze czyli miejscowego deptaku). Molo znajduje się od strony Zatoki Puckiej i posiada długą, poprzeczną część, z której można wygodnie podziwiać widoki.
Brukowany deptak – o długości 600m. Przecina on w poprzek cały półwysep, a także aleję Wojska Polskiego, ulicę Ratibora i Mestwina. Można tam znaleźć kawiarnie i liczne sklepiki, także z rękodziełem.
Park linowy – znajduje się na ulicy Wojska Polskiego i jest doskonałym miejscem zabaw dla dzieci i dorosłych.

Pełen relaks nad Morzem Bałtyckim

Jurata to doskonałe miejsce do całodziennych spacerów, zwiedzania, morskich kąpieli i opalania się na piaszczystych plażach. Jednak, aby nadmorski wypoczynek mógł być naprawdę komfortowy, bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego noclegu, z różnorodnymi udogodnieniami dla gości. Właśnie takim miejscem jest zaś Best Western Hotel w Juracie (oddalony zaledwie o 350 metrów od plaży). Hotel ten jest nowoczesny, ma wiele miejsc noclegowych, ale też basen, jacuzzi, gabinet kosmetyczny i siłownię. Na miejscu można też zjeść smaczne posiłki. Warto z niego skorzystać, bo po całym dniu zwiedzania zapewni on wspaniały odpoczynek, ale może także stać się świetnym miejscem na całodniowe aktywności.

Hotel w Juracie

Gdzie warto zatrzymać się w tej malowniczej okolicy? Sprawdzoną siecią hoteli jest dla mnie Best Western i jeśli chodzi o hotel Jurata to zawsze tam się zatrzymuję.

4 komentarze do “Jurata – które miejsca należy odwiedzić?”

  1. Pamietętam jak przed mistrzostwami świata w Rosji polska reprezentacja w piłce nożnej korzystała z jednego hoelu w juracie. Czy o tym właście tutaj jest mowa? Podobno było epicko 🙂

  2. Tak się składa, że zamiast kolejnych prezentów na Dzień Dziecka, które cieszą tylko na chwilkę zabieram rodzinę do Juraty. Polecam każdemu ten sposób wspólnego spędzenia czasu – pozostaną wspomnienia:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code