Jak spakować plecak turystyczny? 2019

Jak spakować plecak turystyczny?

Wszelkie piesze wycieczki pokonujemy zwykle z plecakiem na plecach. Jest to miejsce, gdzie musimy pomieścić cały niezbędny ekwipunek. Oczywistym jest, że to co będzie się w nim znajdować zależy w dużym stopniu od tego, jak długo będziemy znajdować się w trasie. Nie bez znaczenie jest również cel podróży. Poniżej przedstawiono praktyczne wskazówki dotyczące tego, jak spakować plecak turystyczny.

Przygotuj listę niezbędnych rzeczy

Pakowanie plecaka turystycznego to nie lada wyzwanie. Z pewnością nie powinniśmy tego odkładać na ostatnią chwilę, gdyż istnieje duże ryzyko, że zapomnimy spakować najważniejszych akcesoriów. To, jak będzie wyglądała lista zależy w dużej mierze od charakteru naszej wyprawy oraz indywidualnych potrzeb. Inne wyposażenie potrzebne jest na weekend na campingu, a inne na tygodniową wędrówkę po górskim szlaku.
Bardzo ważne jest to, aby nie brać ze sobą zbędnych produktów. Powinniśmy ograniczyć ilość rzeczy do absolutnego minimum. Im większy ciężar, tym mniejszy komfort. Dobrze spakowany plecak to taki, który nie jest zbyt ciężki – jego masa całkowita nie powinna przekraczać 20-30% masy ciała. Ciężar naszego bagażu powinien być również równomiernie rozłożony. Najcięższe przedmioty powinny znajdować się w okolicach naszego odcinka lędźwiowego – w ten sposób będą one wpierać się na biodrach. Śpiwór oraz inne rzadko używane przedmioty należy umieścić na samym dnie plecaka.

Wykorzystaj całą przestrzeń

Chyba każdy plecak turystyczny posiada sporą ilość niewielkich kieszonek. Warto w nich umieścić wszystkie rzeczy, które musimy mieć pod ręką. Mowa tutaj o m.in. telefonie, aparacie fotograficznym, scyzoryku, okularach przeciwsłonecznych, pieniądzach, dokumentach, czy też kosmetykach. Nie możemy również zapomnieć o jedzeniu oraz piciu. Ono również powinno być łatwo i szybko dostępne. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby prowiant nie miał kontaktu np. z produktami chemicznymi. Jedzenie powinno być odpowiednio zabezpieczone – najlepiej umieścić je w specjalnych plastikowych pojemnikach.

2 komentarze do “Jak spakować plecak turystyczny?”

  1. Do plecaka proponuje też zakupić kosmetyki w minimalistycznym wydaniu – mało ważą i wystarczą na długo. Nie potrzebujemy brać całej ciężkich kosmetyków. Uwielbiam podróżować z plecakiem:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

code